HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE BRNO

 
S narůstající osvětou i na základě vědeckých výzkumů víme, že pro naše zdraví je důležité vzájemné působení všech našich hormonů. V lidském těle je několik desítek hormonů a mnohé z nich mají i více než desítku nejrůznějších funkcí.

Oxytocin je nazýván hormon lásky a sociálního života a pomáhá budovat spojení a vytvářet smysluplné vztahy. Progesteron funguje jako přirozené valium, udržuje nás v klidu. Estrogen posiluje naše kosti a zajišťuje zdravou pleť. Testosteron nám zajišťuje vitalitu, sebedůvěru a sexuální touhu. Kortizol spouští naši schopnost se bránit nebo utíkat, je důležitý pro zvládnutí život ohrožujících situací. Leptin nám sdělí, kdy je potřeba přestat jíst a nebo odložit sklenku s vínem. Hormony štítné žlázy podporují metabolismus a udržují naši štíhlost. Růstový hormon podporuje syntézu bílkovin a zadržování vápníku v těle, což zajišťuje pevné kosti a svaly, stimuluje imunitní systém.

Hormony zásadně ovlivňuje naše strava, náš životní styl a prostředí. K hlavním rozvracečům hormonální rovnováhy patří užívání tzv. umělých hormonů v podobě léků, jako je např. hormonální antikoncepce, znečistěné životní prostředí a strava látkami, které narušují přirozenou tvorbu a uvolňování našich vlastních přirozených hormonů.

Praxe terapeutky čínské medicíny, psycholožky/psychoterapeutky a studium psychosomatiky mi přinesly možnost vidět souvislosti a příčiny proč se co děje a zjistit jak naše hormony udržet v rovnováze a dospět tak k duševní a tělesné pohodě.

S klienty pracuji na úrovni psychiky, doplnění či dorovnání energie vnitřních orgánů s pomocí alternativní a čínské medicíny a na fyzické za pomocí hormonální jógové terapie dle Dinah Rodriguez, jež jsem certifikovanou lektorkou od roku 2008. 

Odkaz na nejbližší kurz: Hormonální jógová terapie v Brně-Bystrci, který proběhne v lednu 2022 najdete zde: www.tcm-masaze.eu/products/kurz-hormonalni-jogova-terapie-brno/

Přihlášení na kurz

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Vyhledávání

© Aura centrum zdraví Brno - 2008 Všechna práva vyhrazena.